Concordia - Astra 1-2 | LIGA 1 | Astralii pun mare presiune pe Dinamo !

20 Nov 2017 06:22 9
6,934
66 4

Gazdele au deschis scorul după un sfert de oră de joc printr-o lovitură de la 11 metri, după ce Grădinaru a fost faultat în careu de Bejan. Paul Batin a fost cel care l-a bătut pe Bălgrădean de la punctul cu var.

Concordia a menținut ritmul bun de joc până la finalul primei reprize, când Astra a restabilit eglitatea prin Nyuaidzi. Atacantul francez a profitat de nesiguranța lui Bălgrădean, care a respins mai întâi greșit o minge, iar apoi nu a reușit să rețină din fața marcatorului Astrei.

La mai puțin de 10 minute de la reluare, giurgiuvenii au preluat conducerea grație unei lovituri de la 11 metri. Manasse a încercat să trimită un balon către Bălgrădean, dar Nyuaidzi a urmărit mingea și a fost faultat apoi de goalkeeprul Chiajnei. Ioniță a transformat de la punctul cu var și a adus cele trei puncte Astrei.

Chiajna a rămas în inferioritate în minutul 57, când Fota a văzut al doilea cartonaș galben pentru o tragere de tricou.

Astra rămâne pe locul 6 în Liga 1 și are un avans de patru puncte față de Dinamo, principala urmăritoare. Chiajna este la a patra înfrângere consecutivă din campionat și rămâne pe locul 11.

Site-urile de pe care i-au majoritatea știrilor :

Date de contact AUTOR:
-Skype-Vasi Pînzariu/Vasi Sports
-mail-vpinzariu36@gmail.com

Related of "Concordia - Astra 1-2 | LIGA 1 | Astralii pun mare presiune pe Dinamo !" Videos